O F I S D E L T A

Yükleniyor

Previous slide
Next slide

KRONOLOJİ

DEVELOP’un 60 yılı aşkın geçmişi boyunca süren faktör, günlük iş hayatınızı kolaylaştıracak ofis iletişim çözümleri ve servislerinin geliştirilmesi ve tasarımı olmuştur. Gelecekte, sadece başarı öykümüzde değil, sizinkinde de daha birçok bölüm yazacağız. Çünkü birlikte işinizi büyütebiliriz.

 

Bugün

DEVELOP çok fonksiyonlu cihazlarda yeni bir boyut sunar. Sezgisel ve anlaşılır bir işletme konsepti sayesinde, sistemler bir akıllı telefon veya tablet PC kadar kolay kullanılabilir. Dahası, DEVELOP’un yazılım çözümlerine bağlantı, her bir ineo sistemin gerçek doküman işleme yelpazesi ve günlük ofis iş süreçlerinin ayrılmaz bir parçası olduğu anlamına gelir.

Develop GmbH, pazar konumunu daha da güçlendirmek için Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH ve Konica Minolta Business Solutions Deutschland GmbH ile birleşiyor.

Birleştirilmiş grubun iki markalı büyüme stratejisinin bir parçası olarak, her iki marka müşterilerin ihtiyaçlarını müştereken karşılamak için birbirlerini tamamlıyor. Konica Minolta ve DEVELOP markalarını Konica Minolta’nın Avrupa’daki karargahında bir araya getirerek ve pazara giriş stratejisini koordine ederek B2B pazarındaki müşterilere, şirket çapında baskı ve doküman iş akışları için daha kapsamlı çözümler sunulabilir.

 

2010′ lar

DEVELOP, en kaliteli ofis iletişim sistemleri ve Avrupa’nın en büyük beş renkli baskı makinesi tedarikçisinden biri ile eş anlamlıdır. Doküman üretimi ve doküman yönetimi için sistem, yazılım ve hizmetler portföyü, kendini Avrupa’nın küçük ve orta ölçekli şirketlerin önde gelen tedarikçilerinden biri olarak kurmaya olanak tanır.

DEVELOP, büro iletişiminin geleceğini şekillendirmede trend belirleyici, cesur ve yaratıcı bir rol oynamaktadır. Şirketin müşteri danışmanlığı konusundaki anlayışı, bir müşterinin doküman üretim ve yönetim süreçlerinin verimliliğini arttırmanın ana hedefi olan değerlendirmeleri, tasarım çözümlerini ve devam eden desteğin sağlanmasını içeren analiz ve tavsiyelerin ötesine geçmektedir.

 

2000′ ler

DEVELOP, merkezini Gerlingen’den Langenhagen’e taşıdı. Tandem teknolojisine sahip ilk 4C ofis sistemi QC 1500 / QC 2000 piyasaya sürüldü. DEVELOP, Almanya’da 300’ün üzerinde uzmanlaşmış mağazasına ve ürünlerini dünyanın 60 ülkesinde pazarlamaktadır.

DEVELOP, üstün baskı kalitesini maliyet etkinliği ile birleştiren ineo ve ineo + serisi ile yeni bir ürün saldırısı başlattı. Ürün portföyü, daha ileri çok fonksiyonlu baskı sistemlerinin devreye sokulmasıyla art arda geliştirildi. Ürün serisi çeşitli yazılım çözümleri ve hizmetleri ile tamamlanmaktadır.

Ineo + 6500’un piyasaya sürülmesi DEVELOP’un giriş seviyesi üretim pazarına da hizmet etmesi anlamına geliyor. Diğer üretim sistemleri daha sonra tanıtılıyor. DEVELOP, küçük ofisler ve perakendeciler için A4 baskı sistemleriyle serisini de geliştirir. DEVELOP, piyasada lider olan renk ve siyah-beyaz çok fonksiyonlu baskı sistemleri tedarikçisi olarak gelişir.

 

1990′ lar

DEVELOP, 120 çalışanla hizmet ve ticaret şirketi olarak kurulan Minolta Group and Develop GmbH’ya tamamen entegredir. DEVELOP, piyasadaki ilk dijital b / w fotokopi makinesi – D3000iD’yi – ardından da bir yıl sonra ilk dijital renkli cihazı piyasaya sürdü. DFC 100 piyasaya sürüldü.

 

1980’ler

DEVELOP, dünyanın en küçük otomatik fotokopi makinesi olan DEVELOP 10’u geliştiriyor ve ilerici tasarım için altı uluslararası ödül alıyor. DEVELOP, Minolta ile bir ortaklık anlaşması imzaladı ve bundan sonra Avrupa pazarına yönelik tüm küçük ve orta boy makinaları üretti. DEVELOP 100 fırlatılıyor ve 100 binden fazla fotokopi makinesi üretiliyor.

 

1970′ ler

DEVELOP, ilk küçük otomatik işyeri fotokopi makinesi olan Series 33 “Volkskopierer” i piyasaya sundu ve ayrıca ABD pazarına girdi. DEVELOP, standart kağıt olan DEVELOP 66.1 ile kullanılacak ilk cihazı geliştirir.

 

1960′ lar

Elektrostatik teknoloji kopyalama devrim. DEVELOP, her işlem için makineler sunan tek üretici: difüzyon, elektrostatik, çift spektral ve ofset baskı.

 

1950′ ler

Batı Almanya’da “ekonomik mucize” başlıyor. “Blitz” fotokopi makineleri için 16 patent ve 39 lisans, DEVELOP zaten 87 ülkede ürünlerini pazarlamaktadır. DEVELOP, “Blitz” fotokopi makinesi ve DEVELOP “Kombi” için ilk reklam fotoğraflarını üretiyor: “Bir kopya iki dakika.”

 

21 Haziran 1948

DEVELOP, Dr. Walter Eisbein, Konrad Kral ve Arno Lippinghoff tarafından kuruldu. İlk üretim tesisi, Stuttgart-Zuffenhausen’de bulunan eski bir fabrika binası. Eisbein, dünyaca ilk olan “Blitz” fotokopi makinası geliştirir D 10 geliştirin.

 

 

PRENSİPLER

Tüm iş faaliyetlerimiz, KSS faaliyetlerimiz, uyumluluk anlayışımız ve kurumsal davranışımızın içerdiği değer sistemimize dayanmaktadır.

 

 

CSR

Tüm paydaşlarına karşı sorumluluklarını yerine getirerek ve sürdürülebilir bir toplumun gerçekleştirilmesine katkıda bulunarak toplumun güvenini ve beklentilerini yaşatmaya çalışıyoruz.

 

 

Uyum

Uyum küresel önemi giderek artmakta ve bir süre sosyal sorumluluk kapsamında bizim için büyük önem taşımaktadır.

 

 

Kurumsal Davranış

Şirketler, adil rekabetle kâr peşinde koştuğu ekonomik kuruluşlar olmakla kalmayıp, topluma da faydalı olmalı.

 

 

ÇEVRE

Yarın hayatta kalmamız, bugün çevreye nasıl baktığımıza bağlı. Ekoloji ve teknoloji arasında mümkün olan en geniş uyumluluğu amaçlayan ilkeler doğrultusunda çalışıyoruz: Çevre yönetimi politikamız çerçevesinde, müşterilerimize yararlı ürünler ve hizmetler sunmak için değil, aynı zamanda çevresel etkilerini de en aza indirgemek için çaba gösteriyoruz. Ekonomik değer.

 

 

Bizim yaklaşımımız

Karmaşık durumların etkin bir şekilde kontrol altına alınmasına yönelik ilk adımın “gerçeklere dayalı yönetim” uygulamasına dayandığına inanıyoruz. Çevresel durumla ilgili güvenilir veriler elde edersek, bununla ilgili niceliksel ölçümler ve analizler yaparsak, çevre sorunlarını ancak güvenilir bir şekilde çözebiliriz. Atık önlemenin çevrenin korunmasına katkıda bulunabileceğini ve ekonomik avantajlar sağladığına inanıyoruz. Buna göre, hammadde, enerji, faaliyetler ve zaman da dahil olmak üzere çeşitli atık türlerini belirleme ve ortadan kaldırma ile ilgileniyoruz – bu da ekonomik etkinliğimizi arttırıyor.

 

 

CO2 emisyonlarının azaltılması

CO2 emisyonlarının küresel ısınmada önemli bir rol oynadığına inanılan bu emisyonların azaltılması, dünya çapında bir çevre korumasının önemli bir hedefini oluşturmaktadır. Bu amaca ulaşmak için DEVELOP, ürünlerinin enerji tüketimini azaltmaktadır. Bir örnek, en son renkli ürün üretiminde fixer üniteler için yeni endüksiyon ısıtma teknolojisi, ineo + ‘dur.

 

 

Uygulamada çevresel koruma

  • Tüm sistem bileşenlerinin geri dönüştürülebilir tasarımı
  • Çeşitli üretim bölgelerinde “sıfır atık” ilkesinin uygulanması
  • Çevresel faktörleri dikkate alan tedarikçiler ve sarf malzemeleri üreticilerinin değerlendirilmesi ve seçimi
  • “Enerji Yıldızı”
  • “Mavi Melek”

Sarf malzemeleri

Birçok şirkette günümüzün izahı maliyetleri düşürüyor – toner gibi sarf malzemelerine yaptığı kadar büyük ölçekli yatırımlarda da geçerli. Bu nedenle daha ucuz alternatiflerin üreticileri veya orijinal ürün satan satıcılar daha düşük fiyatlarla piyasaya girmiştir. Bununla birlikte, ucuzun mutlaka iyi olduğu anlamına gelmez. Daha düşük kalitede bir toner kullanılması baskı kalitesini olumsuz etkilemekle kalmaz, aynı zamanda bir baskı sisteminde onarılamaz bir hasara yol açar. Tek seferlik ucuz bir satın alma daha sonra pahalı bir hata haline gelir. İşte bu nedenle müşterilerimize DEVELOP toner satın almalarını öneriyoruz.

slider image by freepik